top of page
Ara

BORSA İSTANBUL DÜŞEN TRENDİ KIRDI! PEKİ GERÇEKÇİ Mİ? - 17 OCAK GÜNCEL BORSA OYUN PLANIBugün BIST100 endeksinde 5704 - 4601 düşüş dalgasının altın oran direnci olan 5283 seviyesi aşıldı ve üzerinde gün kapanışı gördük. Bu hareket son düşüş dalgasının yani düşüş trendinin sonlandığına dair önemli bir işaret veriyor. Lakin gün içinde senetler arası dağılım ve benzeri takas görünümleri bana pek tatmin edici gelmedi. Bundan kaynaklı olarak, bu hareketin fake bir hareket olabileceği ihtimalini korumayı tercih ediyorum.


OYUN PLANI


  • 18 Ocak sabahı uyandın ve herşey güzel. BIST100 endeksi 5283 üzerinde gün kapattığı için alıcı olmak istiyorsun, olabilirsin. Hatta ol! Ancak, oyun planını iyi kurgula sazan avına da yakalanıyor olabilirsin.

  • Eğer BIST100 endeksi 5283 seviyesi üzerinde kalıcılığını korursa hisse senedinde olmak makul olacaktır. Çünkü kısa vadeli düşen görünümün yukarı yönlü kırıldığını görmekteyiz. Bu durumda BIST100 endeksinde ilk olarak 5704, daha sonra ise 6000 seviyesine doğru bir hareketlenme görebiliriz.

  • Eğer BIST100 endeksi 5283 seviyesi altında gün kapatırsa, kuşkuya dahi düşmeden nakde dönmek gerekir.

  • Bir süre, birşeyler netleşene kadar '5283 üzerinde gün kapanışı durumunda hisse senedinde ol, 5283 altında gün kapanışı görünce nakde dön' oyun planını devam ettirmek makuldür.

Sizler için 17 Ocak tarihi gün kapanışı ile birlikte, Extreme Trading algoritmam tarama sonuçlarını paylaşıyorum. Koşullara dikkat ederek değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu özel bir karardır ve ancak bu kararı siz verebilirsiniz. Yatırım danışmanlığı, yatırım tavsiyesi tarzında bir paylaşım değil, dünyaca kabul görmüş, literatürde yer bulmuş bir analitik algoritmanın 240 dakika periyotta gerçekleştirdiği analitik sinyal sonuçlarıdır.240 dakika periyot Extreme Trading algoritma tarama listesidir.


Bugün BIST100 5283 üzerinde gün kapatıp, teorik olarak düşen trendini sonlandırdığı için sadece BIST100 senetleri değil de tüm şirketler içinde bir tarama gerçekleştirdim.


Çok kritik bilgiler:


* SATIŞ sinyallerini dikkate almayın. O farklı bir olay!


* 240 dakika periyot tarama listesidir. Orta vade düşünülebilir.


* BIST100 5283 altında gün kapatırsa tüm sinyaller iptal olur.ZARAR KES: %5


KAR AL: %16 - %20


Yukarıdaki ZARAR KES ve KAR AL oranları algoritma gereği uyulması gereken bir kuraldır.

463 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page