top of page
Ara

BORSA İÇİN ZORLU BİR DÖNEM! AMA KORKMAYIN, İYİ BİR OYUN PLANIM VAR.

Arkadaşlar canlı yayınlarımda, içeriklerimde ve makalelerimde çokça uyarmaya çalıştım. Borsa da işler pek iyi gitmeyebilir ve bunun belli başlı sebepleri vardı. Bunlardan en önemlisi global kan kaybı yaşarken bizim borsamızda bahar havası yaşanmasıydı.


Globalde kayıplar art arta yaşanırken bizim borsamız dolar bazında ucuz ve gayet düşük hacme sahipti. Bunu fırsat bilen sermaye bir güzel enstrümanlar topladı ve şimdi global iştah artarken burayı satıp oraya geçiyorlar. Buna dur diyebilecek gücümüz maalesef mevcut değil. Geçmiş ile ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum çünkü olan oldu ancak geleceğe ilişkin önemli bir oyun planını sizlerle paylaşıyorum.


OYUN PLANI - BIST100


Kendi üretimim olan algoritmam ilk defa satış sinyalini bugün üretti. Periyot günlük. Alışı ilk işaretlediğim mavi okta vermişti, bugün algoritma ilk defa 1440 dakika periyotta satış üretti. Bu iyi değil.


Yarın için 4690.00 ilk destek ama ana desteklerden biri değil. Ana destek aralığı BIST100 için 4376.75 - 4063.22 aralığı.


4690'nın ana destek olmaması geri dönüş olmayacağı manasına da gelmez ama bence alım bölgesi 4376.75 - 4063.22 aralığı olmalıdır.

Şuan Elliott Dalga Prensipleri'ne göre a düzeltme dalgasındayız ve akabinde bi b yükselişi görebiliriz. Bu kandırıcı bir yükseliş olur diye düşünüyorum. Sonra ise C düşüş dalgası gerçekleşir.Örnek olarak çizdim ama benzeri dalgalar görme ihtimalimiz çok yüksek. Sazan olmamaya çalışacağımız bir dönem olmalı. Sazan kolay avlanır. :)Misalen;


Yarın 4690 desteği çalıştı ve fiyat geri döndü diyelim. Eğer böyle birşey olsa dahi hemen alışa geçmek çok risklidir. Günlük al-satlara devam edilebilir ancak cidden bu düşüş trendi bitti demek için yine Fibonacci teoremini kullanmamız gerekir ve 5317.97 nin aşılması gerektiğini görürüz.


Yani 4690 dip olsa dahi, 5317.97 aşılmadığı sürece düşüş trendi sonlandı denilemez. Aşılır ve üzerinde gün kapatırsa ok deriz ama aksi takdirde sazan avı olabilir deriz bekleriz.


Tekrar ediyorum ki ana yükseliş hareketinin altın oran destek aralığı 4376.75 - 4063.22 fiyat aralığıdır. Buraya da gelmeden alım fırsatı denemeleri pek doğru hamleler olmaz. Aklınıza takılan birşey olursa Telegram Grubu: https://t.me/onurerkanyildiztr

314 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page