top of page
Ara

BORSA İSTANBUL PİS İŞLER PEŞİNDE - 24 OCAK İTİBARİYLE OYUN PLANI!


Borsa İstanbul yine bir işler peşinde, pek hoş değil. Sermaye kararsız ve yön seçerken çok ürkek. 'Çok yükseldim, pahalıyım' - 'Yok yok devam edeyim' kargaşaları hisse senetleri üzerinde etkin rol oynuyor. Bu tip dönemlerde sıcak bir bardak kahve ile izlemek ve fırsat kollamak makuldür. Yok ben yapamam, izlemek bana göre değil diyorsan da aşağıdaki oyun planına uymalısın. Aksi takdirde, 'yok ben yandım', 'yok bu borsa üç kağıtçı' , 'balinalar paralarımızı yiyor' gibi ifadelerle yakarışlar bir işe yaramayacaktır. Akıllı ol ve bir sistem içinde hareket etmeyi öğren. Yeni bir sistem kuramıyorsan da sisteme ayak uydurmaya çalış.


BIST100 5283 seviyesi üzerinde gün kapatarak ve buna teyitler vererek bir güzel düşen trendi kırdı. Buna rağmen, ürkekliğin devam etmesi gerektiğini defalarca vurgulamıştım. Bunun temel sebebi, hareketler pek hoş değil ve hacimlerde ciddi iştah yok. Bir hacim artışı görüyoruz, bu artış ilerliyor ancak en ufak risk manşete düştüğünde pata pata satışlar öne geçiyor. Bu durum net olarak kitlesel fikrin Borsayı 'pahalı' olarak yorumlamasından kaynaklıdır. OYUN PLANI:

  • BIST100 5283 altında gün kapatırsa 'vay halimize' denebilir ve bir sonraki gün teyidi de bekleyerek izlemek gerekir. Eğer sonraki gün kapanışı da 5283 altında olursa down trend dönüşü olmuştur ve hedef tekrar: 4370 - 4060 aralığı olur. Bu bölge Fibonacci 0.5 ve 0.618 düzeltmeleri aralığıdır.


  • BIST100 5283 altında gün kapatmadığı sürece pek de mod düşürmemek lazım. Ancak her düşüşü de alım fırsatı olarak görmemek gerekiyor. Sakince izle ve eğer 5438.71 üzerinde gün kapanışı görürsen fırsatları değerlendirmeyi iste. Aksi takdirde izle, 5283 altında gün kapatmayacağından emin olmadığını unutma!


  • 5438.71 üzerinde gün kapanışı görürsen bir önceki günün tepe seviyesi aşılmış olur. Bu da birkaç günlük periyotta oluşan düşen görünümü sonlandırır. Yani iyi olur. Aksi takdirde iyi birşey bekleme ve birinci maddeye tekrar göz at.

Telegram Grubu: Tıkla ve Katıl!

884 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page